Yorumlarınız

3 thoughts on “Yorumlarınız”

  1. Yıllardır hangi KBB doktoruna gitsem burun eğriliğimin olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ben de nefes almakta zorlanmama rağmen korkumdan hiç olamamıştım. Ya burun açıcı otrivine tarzı ilaçlar, ya burun üzeri bantlarıyla 28 yaşıma kadar geldim. Ama artık canımın tak ettiği noktada Asif bey ile tanıştım. Ameliyatı anlattı, kıkırdağın düzeltilip etlerin küçültülmesi gerekiyormuş. Ameliyatın adı da Septum Deviasyonu. Gözümü karartıp oldum ameliyat. Yıllar önce olmadığıma çok pişmanım, o kadar rahat geçti ki, bugün tamponlar çıktıktan sonra o kadar rahat nefes alabiliyorum ki anlatamam. Ameliyatı çok başarılı yaptı, hatta ameliyat sonrası narkozluyken ameliyatımın olup bittiğine eşim beni inandıramadı. 11.03.2021 tarihinde ameliyatım gerçekleşti. 6. Gününde tamponlar çıktı ve artık hayat benim için bambaşkaydı. İyi ki yolumuz kesişmiş, kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. Ameliyat ve ameliyat sonrası kusursuz geçti. Nefes alma problemi çeken herkese kendisiyle görüşmelerini tavsiye ediyorum.

  2. Yıllardır burun kemik eğriliği ve nefes alma sıkıntısı yaşıyordum. Burun ameliyatından çok korkuyordum. Arkadaş tavsiyesiyle Asif Hocaya ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyattan sonra keşke çok daha önce olsaydım dedim. Ameliyat genel anestezi ile 1 saat civarı sürdü. Uyandıktan sonra Asif hoca gerekli muayeneleri yaptı ve taburcu oldum. Ameliyattan sonraki süreçte neredeyse hiç sıkıntı yaşamadım. 1 hafta sonra tamponlar çıkarıldı. Tamponların çıkarılması da çok rahattı. Gerek ameliyat öncesi gerek sonrası Asif Hoca çok ilgiliydi. Teşekkürler Asif Hocam.

  3. Nefes problemini çok uzun senelerdir yaşıyordum. Daha önce birkaç kez ameliyat olmak için de gün aldım ancak bir şekilde o masaya yatamadım. Ancak her geçen gün bu sorun daha da büyüdü ve artık yaşam kalitemi derinden etkilemeye başladı. Çünkü bende sadece nefes sıkıntısı yok. Aynı zamanda uyku apnesi, horlama ve geceleri ağız kuruluğu da bulunmakta. Apne ve horlama için boğazımdan lazer tedavisi oldum ve bir aperey verdiler. Gerçekten de boğazımdaki soluk alınan yer genişleyince ve apereyle birlikte çene biraz öne çıkınca, geceleri daha rahat uyumaya başladım. Ama bu nefes alamama sorunuma çözüm olmuyordu. Artık ameliyat kaçınılmazdı ve olmam gerekiyordu. Çünkü apereyle yatmak çok da konforlu değil ve gece çeneden çıkabiliyor. Bir gün kayınvalidem Asif Hocaya muayene olmaya gitti. Eve geldiğinde Asif Hocadan o kadar iyi bahsetti ki ben de randevu alıp kontrole gittim. İyi ki de gitmişim! Bana, Septum Deviasyonu ve konka ameliyatı gerektiğini söyledi. Derhal ameliyat için hastane ile görüştüm ve uygun bir gün aldım. Ameliyatım narkoz altında gerçekleşti. Ameliyattan sonra şişlik ya da morluk olmadı. Burnuma koydukları silikon tamponlar sayesinde de ameliyat sonrası nefes alabildim. Bugün (14.06.2022) yedinci günde tamponlar çıktı ve sizi temin ederim yeniden doğmuş gibi hissettim. Tamponların çıkması hiç ağrı verici bir süreç değil. Bu silikon tamponlar kolayca çıkarılabiliyor ve acı/ağrı yapmıyor. Asif Hocam çok teşekkür ederim. Tüm yakınlarıma sizi tavsiye ediyorum ve bu yorumu da buraya tüm samimiyetimle yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir