Op. Dr. Asif Selimoğlu Kimdir?

Operatör dr asif selimoğlu estetik cerrahi

Op.Dr.Asif Selimoğlu, Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde (2005-2011) derece ile tamamladıktan sonra, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS- Eylül 2011) ‘nda yüksek derece elde ederek;
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları; Ana bilim Dalında eğitim almak üzere kabul almıştır. 2011-2016 yılları arasında eğitimini tamamlayarak Uzmanlık derecesini (Kulak, Burun, Boğaz ve Baş-Boyun cerrahisi Uzmanı) almıştır.

2014 yılında İtalya’da (Universita degli Studi della Campania Luigi Vanvitelli- Napoli) Profesör G.Motta’ nın kliniğinde araştırma asistanı olarak çalışmıştır.
Birçok ulusal ve uluslararası kongrelere katılmış ve sunumlar yapmıştır. Web of Science (Clarivate Analytics) veri tabanında yer alan ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınları mevcuttur. Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği (EAFPS) tam üyesidir.

İlgi alanları daha çok yüz bölgesiyle ilgili estetik operasyonlar ve işlemler (Rinoplasti, otoplasti, blefaroplasti, bişektomi, botoks-dolgu-prp-mezoterapi…vs.), endoskopik sinüs cerrahisi, çocuk kulak-burun-boğaz cerrahisi olup, kulak burun boğaz ve baş-boyun bölgesindeki tüm ameliyatları uygulamaktadır.Akademik Özgeçmiş için tıklayınız