Rinoplasti/Septoplasti/Septorinoplasti

Rinoplasti: Burununun dış çatısının yeniden şekillendirilerek yapıldığı estetik burun ameliyatıdır. Açık/ kapalı/ delivery metodlarla yapılabilmektedir. Daha geniş görüş alanı sağladığı ve cerrahi aletlerimi daha kolay kullanmamı sağladığı için ameliyatlarımda genellikle açık yöntemi tercih ediyorum.

Septoplasti: Burnun iç iskeletinde (Temel olaram septum (orta çeper) ve konkalardan (burun etleri) oluşmaktadır.) olan deformitelere bağlı hastanın rahat nefes almasını engelleyen durumlarda bir fonksiyonel cerrahi olan Septoplasti ameliyatı uygulanmaktadır. Bu ameliyatta burnun dış çatısı (şekli) değişmemekte olup sadece içindeki eğrilikler düzeltilmekte ve konkalara da gerekirse küçültme uygulanmaktadır.

Septorinoplasti: Burnun hem iç iskeletine hem de dış iskeletine midahale edilen ameliyattır. Hasta rahat nefes alamıyor ve aynı zamanda da burun şeklinden memnun değilse bu ameliyat uygulanmaktadır.

Ankara Burun Estetiği, Ankara Rinoplasti, 2021 Burun Estetiği Fiyatları, Fonksiyonel Burun Estetiği, Ankara Burun Estetiği konusunda sorularınızı bizi arayarak sorabilirsiniz. Burun yüzümüzün ortasında yerleşen koku ve nefes almada sorumlu, bir duyu organımızdır. Yüze ilk bakıldığında, gözlerin göze çarpması gerekirken burun deformitelerinde burun ilk göze çarpan bölge olmaktadır. Günümüzde estetik ameliyatlar içerisinde en sık yapılan ameliyatlardan biri de burun estetiğidir. Burun estetiği ameliyatı birçok farklı teknikle yapılabilmektedir: Açık burun estetiği, kapalı burun estetiği, ultrasonik burun estetiği (piezzo burun estetiği), preservation rinoplasti bunlar arasında popüler olanlardır. Burada cerrahın uygulamada tecrübeli olduğu yöntemi hasta ile de konuşarak ortak karar vermesi ve hastanın yüzüne en çok yakışan ve nefes almasını da rahatlatan bir burna sahip olmasını sağlayacak ameliyat planlanmalıdır. Ankara burun estetiği fiyatları burnun yapısı, cilt kalitesi, yapılacak işlemlerin teknik zorluğuna göre belirlenmektedir. Ankara burun estetiği isteyen hastalarımıza ameliyat öncesinde simülatörle burun dizaynı yapılarak hastanın istekleri değerlendirilip, ameliyat ona göre planlanmaktadır. Başarısız ameliyatlardan sonra hastalar birden çok kez tekrar burun ameliyatı geçirmek zorunda kalabilmektedirler. Ankara revizyon burun estetiği ameliyatlarında burun içerisinde kıkırdak eğer yeterli düzeyde kalmadıysa kulak veya kaburgadan ek kıkırdak alınması gerekebilmektedir. Ankara burun estetiği konusunda ayrıntılı bilgi ve muayene için bizimle iletişime geçebilirsiniz.